Jesteś tutaj
Strona główna > Uzależnienia > Uzależnienie od hazardu

Uzależnienie od hazardu

Uzależnienie od hazardu

Wśród zagrożeń współczesnego świata, możemy spotkać wiele takich uzależnień, które dotyczą różnych nawyków i mogą mieć ścisły związek z aktywnością, którą ludzie postrzegają w kategoriach rozrywki. Jednym z najpoważniejszych uzależnień społecznych, jest dzisiaj hazard.

Tak naprawdę, problem może dotyczyć osób w różnym wieku, uzależnienie od hazardu jest bowiem uwarunkowane zazwyczaj stanem posiadania. Osoby, które posiadają duże pieniądze, w szczególności takie, które zarobili łatwo, są podatne na dążenie do pomnożenia swojego majątku.

Objawy uzależnienia od hazardu

Uzależnienie to, objawia się brakiem kontroli przy rozgrywkach hazardowych. Najkrócej mówiąc, hazardzista nie ma hamulca i nie jest w stanie przerwać gry – czy to karcianej czy ruletki – nawet wówczas, gdy z kolejnymi rozdaniami traci coraz większe sumy. Jak nietrudno zgadnąć, taka postawa prowadzi do szybkiej utraty majątku.

Objawy uzależnienia od hazardu, są podobne jak przy innych uzależnieniach. W rozmowach z bliskimi unika się tematu uzależnienia, podaje się racjonalne (w swoim przekonaniu) argumenty, mogące przemawiać za pozytywami ze strony uprawiania hazardu. Z uzależnieniem od hazardu bardzo często może iść w parze uzależnienie od alkoholu lub narkotyków. Ma to związek ze specyficznym podejściem do materialnej sfery życia, szybkie wzbogacanie podnosi zapotrzebowanie na poszukiwanie nowych doświadczeń.

Leczenie uzależnienia od hazardu

Jeżeli mamy już naprawdę duży problem z hazardem i grożą nam windykacja czy całkowite pozbawienie majątku, należy poszukać ratunku u terapeutów. Hazardziści są dzisiaj grupą uzależnieniową, którą zajmuje się wielu specjalistów w całej Polsce. Podobnie, jak w przypadku AA, tutaj również mamy do czynienia z terapią grupową, gdzie można opowiedzieć wszystko o swym kontakcie z tym problemem. Pomocy można poszukać na przykład wykorzystując sieć internetową.

Top