Jesteś tutaj
Strona główna > Porady > Jak szybko wytrzeźwieć?

Jak szybko wytrzeźwieć?

W ostatnim czasie na naszym blogu o oczyszczaniu organizmu pisaliśmy tylko i wyłącznie o sprawach bardzo poważnych i często związanych z przykrymi przypadłościami. Dziś chcemy nieco odejść od tego tematu przygotowując poradę dla osób nie chorych i zatroskanych, ale tych nieco bardziej rozbawionych.  Tych, którzy w ostatnich godzinach wypili sporo alkoholu, a teraz zastanawiają się nad tym jak oczyścić organizm z alkoholu chcąc szybko wytrzeźwieć. Jeśli więc należysz do grona tych osób, a skoro tutaj trafiłeś, to z pewnością tak jest, to zapoznaj się z pozostałą częścią tego artykułu.

Wypoć z siebie alkohol

Nasza pierwsza wskazówka, która może doprowadzić Cię do stanu trzeźwości związana jest z wykonaniem jakiejś ciężkiej pracy, która zmusi Cię do wysiłku. Zimą może to być przerzucanie śniegu, latem rąbanie drewna. Oczywiście niekoniecznie chcemy zmuszać Cię tu do pracy fizycznej ;-), to jasne, że zamiast tego możesz zająć się jakimś trenigiem. Przykłady można mrozić: jeśli zastanawiasz się nad tym jak szybko wytrzeźwieć, to rób to w czasie biegania, robienia pompek czy wykonywania innych, nawet domowych ćwiczeń. Uwierz, pocąc się częściowo pozbywasz się ze swego organizmu nie tylko wody i tłuszczu, ale też alkoholu. Dodatkowo poprzez wysiłek podnosisz swoje ciśnienie, krew zaczyna szybciej pulsować, a organizm mocniej pracować, przez co prędzej będzie on w stanie uporać się z oczyszczeniem krwi z alkoholu.

energia na trzeźwo

Postaw na witaminę C, która wzmocni organizm!

Generalnie, przy szybkim trzeźwieniu priorytetem jest nawadnianie organizmu, jednak zanim do tego przejdziemy chcemy zaproponować Ci, abyś dodatkowo wzmocnił go wypijając lub połykając spore dawki witaminy C. Witaminę C trudno przedawkować, natomiast zbawiennie wpływa ona na układ odpornościowy naszego organizmu. Uwierz, że będzie ona w stanie wzmocnić Twój organizm, pobudzić go do życia i przyspieszyć trawienie alkoholu. To czy witaminę C połkniesz czy wypijesz to zależy już od tego na jaki jej rodzaj postawisz. Wiadome, że organizm najlepiej przyswaja witaminę C lewoskrętną, która oferowana jest najczęściej w formie rozpuszczalnego proszku.

jak szybko wytrzeźwiećNawadniaj organizm opłukując go z alkoholu

Serio, jeśli chcesz szybko wytrzeźwieć, to bezwzględnie powinieneś zacząć dużo pić. Najlepiej byś zrobił, gdybyś wypił „wiadro wody” zaraz po zakończeniu picia alkoholu, najlepiej przed snem. Woda doskonale przepłucze organizm pomagając mu w pozbywaniu się z organizmu trucizny, jaką niewątpliwie jest alkohol.

Jeśli chodzi o picie, które może pomóc Ci w walce z poczuciem nietrzeźwości, to warto tutaj wspomnieć również o mocnej kawie, która na nogi stawia nie tylko zmęczonych i niewyspanych, ale też tych wypitych. Dodatkowo ciekawą opcją pomagającą w trzeźwieniu jest wypicie szklanki wody z dwiema łyżkami octu. Spróbuj, a przekonasz się, że ta metoda działa bardzo dobrze, najlepiej pić to polecamy w jakiejś knajpie, jak np. u3 bistro gdzie będziesz mógł to szybko przegryźć ;-).

Eksperci stawiają na glukozę

Nie wiem czy wiesz, ale jeśli wylądujesz kiedyś po pijaku w szpitalu, to lekarze zastosują sposób na szybkie trzeźwienie, które polegać będzie na podaniu Ci kroplówki lub też „zastrzyku” glukozy. Tego typu zastrzyk wprowadzany do Twojej krwii natychmiastowo sprawi, że poczujesz się lepiej, a dodatkowo pomoże organizmowi w eliminacji alkoholu. Podejrzewamy jednak, że aby dowiedzieć się jak szybko wytrzeźwieć wcale nie chcesz lądować na pogotowiu 😉

Są też inne sposoby na trzeźwienie

Wymieniliśmy Ci kilka ciekawych pomysłów na to jak szybko wytrzeźwieć. Mamy nadzieję, że po tym jak je zastosujesz stwierdzisz, że faktycznie były skuteczne. Jeśli jednak nie przypadną Ci do gustu, to możesz postawić na inne metody, takie jak chociażby zimny prysznic. Więcej informacji o szybkim trzeźwieniu odnajdziesz w poniższym filmie. Pamiętaj jednak, że nie ma skutecznej metody, która w mgnieniu oka oczyści Twój organizm z alkoholu. Na to niestety potrzeba czasu i to właśnie czas najlepiej pomaga w trzeźwieniu.

Top