Jesteś tutaj
Strona główna > Porady > Okulary do jazdy nocą dla kierowców – które wybrać?

Okulary do jazdy nocą dla kierowców – które wybrać?

Okulary do jazdy nocą dla kierowców - które wybrać?


Jazda samochodem, zwłaszcza w nocy, wymaga zachowania ogromnej czujności i uwagi. Wielu kierowców uskarża się na męczące wzrok odblaski od świateł latarni oraz nadjeżdżających z naprzeciwka samochodów. Światła są odbijane i dodatkowo rozpraszane przez szybę samochodu czy szkła noszonych na stałe okularów, nawet tych zaopatrzonych w powłoki antyrefleksyjnej. Nic więc dziwnego, że po takiej długiej, nocnej jeździe, oczy mogą być obolałe, zaczerwienione i powodować dyskomfort widzenia.

Jak rozwiązać problem męczących wzrok odblasków?

Rozwiązaniem są współczesne powłoki EyeDrive, zaprojektowane z myślą o kierowcach, które skutecznie chronią oczy przed odblaskami. Mogą być one bez problemu stosowane także w okularach progresywnych przeznaczonych dla osób po 40 roku życia z prezbiopią. Okulary dla kierowców z powłokami EyeDrive to specjalne połączenie powłoki antyrefleksyjnej, materiału soczewki oraz jej konstrukcji. Dzięki temu nadają się idealnie zarówno do jazdy w ciągu dnia, kiedy powłoki skutecznie redukują niechciane odblaski, jak i nocą, redukując odbicie światła nawet o 90%.

Jakie okulary progresywne powinni wybierać kierowcy?

Okulary progresywne dla kierowców to nowoczesne rozwiązanie pozwalające osobom po 40 roku życia odzyskać komfort widzenia. Dotykająca wiele z nich prezbiopia, czyli starczowzroczność wiąże się bowiem z pogorszeniem elastyczności soczewki, która nie potrafi się już tak płynnie przystosowywać do widzenia przedmiotów blisko i daleko, jak wcześniej. Progresywne okulary do jazdy nocą przywracają tę możliwość, dzięki zastosowaniu różnych wartości na powierzchni szkieł. W górnej ich części znajdują się więc wartości ułatwiające wyraźne postrzeganie dalej znajdujących się przedmiotów i obiektów. W dolnej zastosowano wartości umożliwiające odczytywanie drobnego druku i wyraźne postrzeganie przedmiotów znajdujących się w bliskiej odległości. Pomiędzy nimi znajduje się natomiast strefa pośrednia, dzięki której przechodzenie od wartości górnych do dolnych odbywa się w wyjątkowo płynny sposób i umożliwia wyraźne widzenie dystansu pośredniego.

Okulary progresywne z powłokami EyeDrive – dla wszystkich kierowców po 40.

Prezbiopia jest dolegliwością dotykającą zdecydowaną większość społeczeństwa, niezależnie od trybu życia. Korzystna cena okularów progresywnych, zaopatrzonych w przypadku kierowców dodatkowo w powłoki EyeDrive powoduje, że jest to rozwiązanie pozwalające na przywrócenie pełnego komfortu widzenia i zapewnienie bezpieczeństwa.

Więcej informacji znajdziesz na www.zobacztozjzo.com.pl

Top