Jesteś tutaj
Strona główna > Porady > Kilka słów o zawodach, w których bez angielskiego ani rusz

Kilka słów o zawodach, w których bez angielskiego ani rusz

Kilka słów o zawodach, w których bez angielskiego ani rusz

Język angielski stał się najpowszechniejszym i najważniejszym językiem świata. Ciężko ocenić jego trudność, podobnie jak każdego innego języka, gdyż dla każdego człowieka inaczej wygląda uczenie się, a predyspozycje, jakie daje nam nasza grupa językowa są bardzo istotne, jednak z pewnością bardzo szybko jesteśmy w nim w stanie opanować podstawy. Jednak w pracy często potrzebujemy czegoś więcej. Dlatego chcemy przedstawić wam kilka zawodów, w których bez angielskiego pracować się nie da.

Programista

Wydaje się, że język komputerów jest uniwersalny i znany każdemu programiście, jednak nie do końca jest to prawda. Chociaż właściwie jest to prawda, a językiem tym jest właśnie angielski. Dlaczego? Praca z angielskim w Warszawie znajdzie się bardzo łatwo, jednak najlepiej płatne są te, które łączą umiejętności. Tak jest w tym wypadku. Całe sytemu komputerowe powstały w dobie anglicyzacji świata, są więc postawione na tym właśnie języku. Nie znając go, często nie możemy funkcjonować i szybko zdajemy sobie sprawę, że nasza kariera zakończy się na „juniorze”.

Pilot

Zgadzamy się, że piloci nie muszą mówić dobrze, jednak bez znajomości angielskiego nie otrzymasz licencji. Latanie wymaga komunikacji, a ta, także w eterze, odbywa się w języku Brytyjczyków. Dlatego nie można być zdziwionym, że dzięki znajomości angielskiego zyskujemy przewagę, którą później wykorzystamy zostając kapitanem powietrznego statku przewożącego ze spokojem 250 osób.

Spedytor

Wszędzie tam, gdzie następuje wymiana informacji i przekraczanie granic, tam też powinniśmy znać angielski. Specjalista od logistyki i spedycji to jedna z takich prac. Chcąc dobrze funkcjonować w środowisku, nie możemy nie znać języka angielskiego. Oczywiście, współpraca może odbywać się tylko i wyłącznie z jednym krajem, np. Niemcami, jednak i tak znajomość angielskiego jest tutaj nieodzowna.

To tylko trzy proste przykłady, które ilustrują jak istotny na rynku pracy jest język angielski, dlatego już dziś warto poszukać dobrego kursu, który sprawi, że nasze zdolności językowe zostaną odpowiednio wykorzystane.

Top