Jesteś tutaj
Strona główna > Porady > Lody tajlandzkie – przepis na to jak je zrobić!

Lody tajlandzkie – przepis na to jak je zrobić!

Na czym polega odwyk narkotykowy?

Dziś, zamiast pisać o uzależnieniach chcemy napisać o czymś miłym i przyjemnym, zwłaszcza, że za oknem temperatura przekracza 30 stopni celcjusza. No właśnie, pisać chcemy o lodach, a właściwie o przepisie na lody tajlandzkie, które to ostatnio stają się coraz bardziej modne, przez co sprzedawane są już nie tylko na ulicach tajskich miast, ale też nawet w Polsce. Dziś dowiesz się jak zrobić takie lody w domu!

Przepisy na lody tajskie zamieszczane w internecie są bardzo zróżnicowane. Wszystkie je łączy jednak to, że niezbędnym elementem do przygotowania takich lodów jest specjalna zimna płyta, która schłodzona musi być do minus 20 stopni celcjusza. To właśnie ta płyta odpowiedzialna jest za zrobienie i zmrożenie lodów.

Musisz jednak mieć co na tej płycie położyć. Tutaj potrzebne będą Ci takie składniki jak mleko, śmietana i cukier. Składniki te musisz dobrze wymieszać dorzucając do niej dodatki takie jak drobno posiekana czekolada. Następnie całość należy dokładnie ubić przygotowując tę masę do lodów tajskich do tego, aby położyć ją na zimnej płycie.

Na płycie lody zaczną zamarzać, musisz przy pomocy specjalnych szpachelek wymieszać je i uformować przygotowując pyszny deser, który następnie umieścić możesz w miseczce po to, by ze smakiem je zjeść! Pamiętaj, aby nie dodawać do nich żadnego alkoholu!

Top