Jesteś tutaj
Strona główna > Porady > Kiedy warto zdecydować się na peeling?

Kiedy warto zdecydować się na peeling?

Kiedy warto zdecydować się na peeling?

Peeling, czyli złuszczanie obumarłego naskórka, sprzyja jego regeneracji, nie dopuszcza do zapychania porów i sprawia, że cera jest świetlista, a skóra lepiej wchłania substancje odżywcze zawarte w kosmetykach. Powierzchowny peeling powinien być jedną z podstaw regularnej domowej pielęgnacji. Są jednak sytuacje, w których warto rozważyć peeling medyczny wykonywany w specjalistycznym gabinecie.

Czym różni się peeling medyczny od zwykłego?

W drogeriach nie brakuje preparatów peelingujących do różnych typów cery. Mogą one działać chemicznie lub mechanicznie. Różnią się składem, wielkością drobin ścierających i skutecznością.

„Częstotliwość i sposób peelingu trzeba dostosowywać do typu skóry – wyjaśnia specjalista z kliniki Chęciński. – Zbyt częste złuszczanie naskórka może podrażniać, zbyt rzadkie sprawia, że skóra jest szara i bez życia”.

Peelingi medyczne, które można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej, znacznie różnią się od tych wykonywanych w domu. Przede wszystkim ich działanie jest silniejsze. Profesjonalne preparaty są dobierane ściśle do cery pacjenta. Skład, ilość i stężenie substancji czynnych są dostosowane do problemów, wieku, kondycji i typu skóry. Nad przebiegiem peelingu czuwa specjalista. Najwyższą skuteczność osiąga się dzięki serii zabiegów (od 4 do 6 co około 2 tygodnie). Szczegóły dotyczące liczby zabiegów i ich częstotliwości ustala lekarz.

Na co pomoże peeling w gabinecie medycyny estetycznej?

Specjalistyczne peelingi dają efekty, których nie można oczekiwać od peelingów drogeryjnych. Działają one głębiej. Nie tylko usuwają obumarłe warstwy naskórka, ale też stymulują skórę do odnowy – również w głębszych warstwach.

W efekcie cera jest nie tylko wygładzona i rozświetlona, ale też spłycają się zmarszczki, skóra odzyskuje jędrność. Peelingi są więc zalecane osobom dostrzegającym oznaki starzenia – zmarszczki i wiotczenie skóry.

Peeling to też dobry sposób na pozbycie się przebarwień i wyrównanie kolorytu skóry, a nawet spłycenie blizn, w tym potrądzikowych.

Odpowiednio dobrane peelingi to nieoceniona pomoc w walce z powszechnymi problemami z cerą, np. trądzikiem lub rozszerzonymi naczynkami. Oczyszczają cerę bez jej podrażniania, sprzyjają gojeniu i regulują wydzielanie sebum. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, naczynkowa, zwykłe preparaty ją podrażniają i sprawiają, że się ściąga lub przetłuszcza, specjalistyczne peelingi są dla Ciebie.

Warto pamiętać, że peeling może być stosowany nie tylko na twarz. Warto poddać mu także podbródek, szyję, dekolt i dłonie – one najłatwiej zdradzają nasz wiek!

Top