Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/zbysiontko/domains/odzyskajwolnosc.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Która metoda wybielania jest najlepsza? - OdzyskajWolnosc.pl
Jesteś tutaj
Strona główna > Porady > Która metoda wybielania jest najlepsza?

Która metoda wybielania jest najlepsza?

Która metoda wybielania jest najlepsza?

Wygląd to niezaprzeczalnie nasza wizytówka. Tak samo, jak poświęcamy wiele godzin w tygodniu, aby wyciskać ciężary na siłowni lub biegać, tak samo powinniśmy poświęcić czas naszym zębom. Oczywiście kolor uzębienia jest różny dla każdego z nas, jednak jeżeli nie czujemy się dobrze z odcieniami ecru, możemy spróbować wybielić swoje zęby. Zanim wybierzemy się z tym problemem do stomatologa, możemy wykonać szereg czynności w domu, środkami naturalnymi lub dostępnymi w drogerii.

Naturalnie bielsze zęby

Jeżeli chcemy usunąć przebarwienia na zębach, pierwszą rzeczą, której możemy spróbować, jest szczotkowanie przy użyciu sody oczyszczonej. Środek ten nie wybiela sam w sobie, ale usuwa obecne na szkliwie przebarwienia, co daje wrażenie bielszych zębów. Tą metodą jesteśmy w stanie przywrócić nasze kości do ich pierwotnego koloru, jednak nie rozjaśnimy ich bardziej.

Gdy przebarwienia nie są już naszym problemem, następna naturalna substancja do wypróbowania to aktywny węgiel. Wystarczy rozrobić go z niewielką ilością wody i wykorzystać do szczotkowania, aby po jakimś czasie zauważyć poprawę. Oczywiście nie będzie ona spektakularna, ale często wystarczy, byśmy czuli się od wiele lepiej.

Krok drugi – produkty wybielające

Gdy osiągniemy już wszystko przy pomocy naturalnych środków, a wciąż nie jesteśmy zadowoleni z efektu, warto sięgnąć po specjalistyczną pastę przeznaczoną do wybielania. Dodatkowo pomocny będzie także odpowiedni płyn do płukania jamy ustnej: https://www.listerine.pl/wybielanie-z%C4%99b%C3%B3w/sk%C4%85d-plamy-na-z%C4%99bach, dzięki któremu będziemy w stanie dotrzeć do miejsc niedostępnych dla szczoteczki. Możemy również przetestować naklejane na zęby paski wybielające lub specjalistyczne żele. W większości przypadków, jeżeli używamy tych produktów konsekwentnie i zgodnie z ulotką, jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę dobre efekty.

Jak wybielić zęby – wizyta u stomatologa

Generalnie jeżeli nie mamy problemów z zębami, to lepiej nie męczyć ich zabiegami stomatologicznymi, jednak jeśli musimy mieć idealnie białe zęby, warto pójść na wizytę kontrolną. Stomatolog nie tylko zbada nasze zęby i oceni ich stan, ale także zaproponuje odpowiedni zabieg, jak na przykład naświetlanie czy wybielanie laserowe. Jest to jednak ostateczność i lepiej jest skupić się na metodach naturalnych oraz drogeryjnych, ponieważ wybielane u lekarza zęby mogą stać się bardzo wrażliwe i podatne na choroby. Nie warto również oszczędzać na takim zabiegu, choć nie należą one do najtańszych.

Top